احتمال تولید «مرسدس بنز آلترین 4×4»

پدال/ درحالی‌که بیش از یک هفتهٔ پیش مرسدس بنز E کلاس آلترین 4×42 به نمایش درآمد، هنوز هم شبیه به رندر بسیار جذابی است که توسط یکی از علاقه‌مندان مرسدس بنز با توانایی فتوشاپ بالا ایجاد شده است؛ اما این استیشن آفرود، خودرویی واقعی است که توسط یکی از مهندسان بخش توسعهٔ E کلاس در مرسدس بنز بنام «Jürgen Eberle» ساخته شده است؛ اما درحالی‌که از این خودرو تنها یک دستگاه ساخته شده است، حالا خبر رسیده که احتمال دارد آلترین 4×42 در تعداد محدودی به تولید برسد.

این خبر توسط همان مهندس مذکور در مصاحبه با مجلهٔ استرالیایی Motoring اعلام شده است. این مهندس ماهر مرسدس بنز گفته است که برای ساخت این استیشن آفرود، از ترکیب محورهای پورتال با تعلیق چند اتصالی E کلاس آلترین استاندارد استفاده شده است؛ بنابراین آلترین 4×42 همچنان از همان تعلیق چند اتصالی E کلاس استیشن استفاده می‌کند اما در آن چرخ‌هایی بزرگ و فاصلهٔ بسیار زیادی از زمین قابل‌مشاهده است که پیش‌ازاین در G500 4×42 دیده بودیم.

مرسدس بنز آلترین 4×4
مرسدس بنز آلترین 4×4

اما فرایند پیچیدهٔ ساخت این خودرو کار یک نفر نبوده است چراکه تعدادی از همکاران Eberle در این پروژه به او کمک کرده‌اند و بودجهٔ ساخت آن نیز از تیم مدیریت دریافت شده است؛ بنابراین جمع این عوامل موجب ساخت چنین خودرویی شده است به‌گونه‌ای که برای ساخت این آلترین 4×42 حدود 24 نفر از تمامی دپارتمان‌های مرسدس بنز با یکدیگر همکاری کرده‌اند

مرسدس بنز آلترین 4×4
مرسدس بنز آلترین 4×4

پس از واکنش‌های بسیار مثبتی که از سوی نمایندگی‌های مرسدس بنز در چندین کشور به این خودرو صورت گرفت، Eberle طی مصاحبه‌ای گفته است از لحاظ فنی امکان تولید این استیشن آفرود وجود دارد و تنها چیزی که برای این کار موردنیاز است، مُهر تأیید رئیس Eberle بر پروژۀ تولید آلترین 4×42 است. این در حالی است که مهندس سازندهٔ این خودروی منحصربه‌فرد، معتقد است که نهایتاً چراغ سبز تولید را برای آن دریافت خواهد کرد.

مرسدس بنز آلترین 4×4
مرسدس بنز آلترین 4×4

در این صورت، به خودروهای خارق‌العادهٔ اخیر مرسدس بنز یعنی G63 6×6، G500 4×42 و G650 لانداولت، عضو دیگری هم اضافه خواهد شد. البته نیاز به گفتن نیست که مطمئناً آلترین 4×42 ارزان‌تر از این سه خودروی مذکور خواهد بود. این خودرو 42 سانتیمتر از سطح زمین فاصله دارد، فاصلهٔ عرضی محورهای آن 20 سانتیمتر بیشتر شده و از سخت‌افزارهای G کلاس در آن استفاده شده تا بر تمامی استیشن‌های آفرود دنیا حکومت کند.

 

منبع: پدال نیوز

احتمال تولید «مرسدس بنز آلترین 4×4»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top