آغاز ساخت کارخانه خودروهای الکتریکی

فارادی فیوچر از جمله شرکت‌هایی به حساب می‌آید که روی ساخت خودروهای الکتریکی تمرکز کرده است. این شرکت آمریکایی قصد دارد که کارخانه‌ی ۱ میلیارد دلاری خودش را پس از شش ماه وقفه به منظور راه‌اندازی خط تولید محصولاتش در شمال لاس‌وگاس احداث کند. مسئولان فارادی فیوچر می‌گویند که به مناقصه‌ای پا گذاشته‌اند که ۵ شرکت بزرگ آمریکایی در آن شرکت می‌کنند.

خودروهای الکتریکی
خودروهای الکتریکی

یکی از سخنگویان فارادی فیوچر گفت:” پروژه احداث این شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید اولین قدم را برای اجرای برنامه‌ی استراتژی چند مرحله‌ای برداریم.” او هم‌چنین اضافه کرد:” وسعت این کارخانه از ۲۷۸۷۰۹ متر مربع به ۶۰۳۸۶ متر مربع کاهش پیدا می‌کند.” دلیل این اقدام هم ساخت یک کارخانه‌ی کوچک‌تر اعلام شده که بتوانند به وسیله‌ی آن اولین سری خودروهای FF91 را در سریع‌ترین زمان ممکن تولید کنند. این شرکت در مرحله دوم، وسعت کارخانه را افزایش خواهد داد.

خودروهای الکتریکی
خودروهای الکتریکی

بسیاری از جزییات قراردهای مالی این شرکت مثل طرح تشویقی مالیاتی به ارزش ۲۱۵ میلیون دلار، محرمانه هستند. البته سرمایه‌گذار اصلی شرکت فارادی فیوچر در جدیدترین مصاحبه‌ی خودش به این موضوع اشاره کرد که تمام منابع مالی لازم برای تاسیس کارخانه‌ی این شرکت تامین شده تا به‌زودی خودروی FF91 ساخته و راهی بازار شود.

از زمانی که مدل FF91 در مراسم چند ماه پیش در CES رونمایی شد، سوالات زیادی به وجود آمده‌اند. امیدواریم که در آینده خبرهای بیشتری از اتومبیل خودران FF91 منتشر شود.

منبع: دیجی کالا مگ

آغاز ساخت کارخانه خودروهای الکتریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top