68 خودرو آفرود در بوستان جنگلی سوهانک تهران توقیف شد

سرهنگ جلیل انزابی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آغاز طرح ضربتی برخورد با خودروهای آفرود (شیب نورد) آسیب رسان به بوستان جنگلی سوهانک خبر داد.
وی گفت: به منظور جلوگیری از تخریب اراضی جنگلی سوهانک که با وسعت 500 هکتار در شمال شرق تهران واقع شده و به عنوان یکی از ریه های تنفسی پایتخت به شمار می رود، این طرح با هماهنگی و دستور مقام قضائی از 45 روز گذشته به مرحله اجرا درآمده است.
سرهنگ انزایی تصریح کرد: تردد این خودروها در اراضی جنگلی و مرتعی علاوه بر آسیب رساندن به پوشش‌های گیاهی باعث کوبیده شدن خاک شده و به این صورت ریسک سیل خیزی افزایش یافته و همچنین به دلیل کوبیدگی خاک رشد گیاهان نیز از بین رفته و امنیت حیات وحش منطقه به خطر می افتد.

توقیف آفرودها در سوهانک
توقیف آفرودها در سوهانک

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران خاطرنشان کرد: با هدف حفاظت و صیانت از طبیعت و محیط زیست، اجرای این طرح با جدیت ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در قالب تیم های گشت و مراقبت عرصه های منابع طبیعی، استان را از لحاظ تردد این خودروها رصد کرده و با خودروهای آسیب رسان و تخریب گر طبق قانون برخورد می شود.
وی از عموم مردم و گردشگران درخواست کرد ضمن رعایت نکات ایمنی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تصرف و اقدامات آسیب زا به عرصه های منابع طبیعی مراتب را فوراٌ از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

68 خودرو آفرود در بوستان جنگلی سوهانک تهران توقیف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top