وقتی کوئنیخزگ ماشین آفرود می سازد!

علاقمندان به ابرماشین ها و خودروهای فضایی (!) حتما با نام کمپانی سوئدی کوئنیخزگ آشنایی دارند. شرکتی که هر چند سال یک بار تنها یک ماشین تولید می کند و به وسیله همین محصول خود آدرنالین عاشقان دنیای ماشین را چندین برابر افزایش می دهد.

این کمپانی چند سالیست که در حال کار بر روی تولید و عرضه آخرین دستاورد خود در صنعت اتومبیل سازی با نام ریگرا است و البته آخرین محصول آنها در بازار One:1 است به سوژه جدید علاقمندان تبدیل شده.
آفرود کوئنیخزگ
آفرود کوئنیخزگ
همین فاصله طولانی بین عرضه محصول قبلی و کوئنیخزگ ریگرا باعث شده طرفداران آن دست به کار شوند و طرحی مفهومی از ماشینی منتشر کنند که می تواند به راحتی همه محاسبات را بر هم بزند.

تصویری که مشاهده می کنید تنها یک طرح مفهومی است اما احتمالا ماشینی خواهد بود که هزاران نفر در سراسر جهان علاقه دارند روزی به واقعیت تبدیل شود. تصور تبدیل یک ابر خودرو مانند کوئنیخزگ وان به ماشینی آفرود آنقدر هیجان انگیز است که حتی منتقدین و خبرنگاران حوزه اتومبیل را نیز به وجد آورد. طراحان این ابرخودروی آفرود به ظاهر Koenigsegg اصلی یک باله عقب بسیار بزرگ و یک دیفیوزر عقب اضافه کرده اند تا این ماشین بتواند قدرت خود را روی سطوح ناهموار نشان دهد.

شاید بتوان گفت با دیدن این تصاویر، کوئنیخزگ وان آفرود نزدیک ترین محصول به ابرخودروی افسانه ای بتمن باشد. البته احتمالا نباید هرگز منتظر ساخت چنین ماشینی باشیم اما اگر زمانی دنیا به آخر رسید و سوئدی ها قصد داشتند برای فرار کردن از زامبی ها One offroad را روانه بازار کنند احتمالا با هیولایی روبرو خواهیم بود که 1340 اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا صد آنها تنها 3 ثانیه و سرعت نهایی آن به 433 کیلومتر بر ساعت می رسد.
وقتی کوئنیخزگ ماشین آفرود می سازد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top