ساینا برقی رونمایی شد

بعد از چند ماه وقفه، زمزمه تولید ساینا برقی را می‌شنویم. امید بر این است که ساینا برقی سرنوشتی مشابه برادرش، تیبا نداشته باشد!

ساینابرقی
ساینابرقی

 

 

یکشنبه ۱۷ دی‌ ماه، معاونت علم و فناوری رییس جمهور از شرکت سایپا بازدید کرد و در این مراسم، از ساینا الکتریکی رونمایی و بازدید شد. ساینا برقی از نظر طراحی و مشخصات فنی بجز موتور و باتری، مشابه نمونه‌ی بنزینی است. حالا در جریان بازدید از ساینا برقی، اطلاعات کلیدی آن منتشر شده است. ساینا برقی از یک موتور ۷۰ کیلوواتی (۹۴ اسب‌بخاری) بهره می‌برد. این درحالیست که نمونه‌ بنزینی به پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۸۷ اسب‌بخاری مجهز شده است.

ساینابرقی
ساینابرقی

شرکت صبا باتری به عنوان سازنده‌ی باتری این محصول برقی ایرانی معرفی شده که می‌تواند با یک بار شارژ بازه‌ی ۱۷۰ تا ۲۱۰ کیلومتر را طی کند. طبق اطلاعات منتشر شده، شارژ ساینا با شارژ سریع حدود ۴۰ دقیقه و با برق خانگی ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می‌برد. یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌شود، این است که آیا فراهم کردن زیرساخت برای اتومبیل‌های الکتریکی هم‌زمان با تولید ماشین‌های برقی انجام می‌شود؟ آیا بودجه و برنامه‌ی خاصی برای ساخت جایگاه‌های شارژ ماشین‌ها برقی درنظر گرفته شده است؟

 

ساینابرقی
ساینابرقی
ساینا برقی رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top