خط تولید مدل آفرود G500 4×۴ مرسدس در این ماه متوقف می شود

نود فناوری-گویا دیگر مشاهده نسخه دیگری که کاملا شبیه این خودرو باشد در جاده ها تقرببا غیر قابل ممکن است و بنابر اظهارات مدیران مرسدس خط تولید مدل آفرود غیرمعمولی G500 4×۴ در انتهای این ماه میلادی یعنی اکتبر متوقف می شود.

حذف این خودرو، احتمالا به دنبال توقف تولید مدل جی کلاس ۶×۶ صورت گرفته است.

این شاسی بلند ۶ چرخ که یکی از عجیب ترین خودروهای آف رود دنیاست در واقع شایسته ترین و تواناترین مدل از سری کلاس جی مرسدس است که نشان سه ستاره را دریافت کرده و G500 به عنوان جایگزینی ارزان تر برای آن معرفی شده بود.

البته این شاسی بلند از قیمت بالایی نیز برخوردار بوده و به عنوان یکی از گران ترین مدل های مرسدس شناخته می شود.

علاقه مندان این خودرو می توانند آن را از امروز با قیمتی در حدود ۲۷۵ هزار دلار (تقریبا ۲۳۲ هزار یورو) در آلمان خریداری کنند.

 G500 4×۴ مرسدس
G500 4×۴ مرسدس

البته حذف G500 قابل پیش بینی بود و مشکلی را در زمینه تولید و طرحی نسل بعدی جی کلاس ایجاد نمی کند. مرسدس امیدوار که نسل بعدی این خودرو را در نمایشگاه ژنو بعدی رونمایی کند.

ارتفاع این نسل جدید که تولید آن برای آینده برنامه ریزی شده از سطح زمین در حدود نیم متر (۴۵ سانتی متر) فاصله خواهد داشت.

این ویژگی به همراه اکسل ها دروازه ای که برای این اتومبیل تعبیه شده آن را تبدیل به خودروی آفرود خواهد کرد که تقریبا توانایی عبور از هر نوع مانعی را خواهد داشت.

همچنین عنوان شده است که این خودرو توانایی حرکت در آبی به عمق ۱ متر را دارد و به این ترتیب می توان از آن به عنوان یک اتومبیل شناور نیز استفاده کرد.

deep fording در واقع مشخصه ای که بعضی از تانک ها و وسایل نقلیه نیمه سنگین از آن بهره مند اند.

به واسطه این روش می توان وسایل نقلیه را از طریق یک صفحه نمایش و یک لوله تامین هوا از رودخانه ها و دریاچه ها عبور داد.
مدیران مرسدس می گویند که تلاش زیادی بر روی طراحی و تولید نسل بعدی کلاس جی داشته و سعی می کنند که بهترین مدل ممکن را بعد از یک وقفه چندین ساله وارد بازار کنند.

این شرکت بیشترین فروش خود از این کلاس داشته است و حالا با گذشت ۳۴ سال در حال تلاش است که نسل بعدی این خودرو را عرضه کند.

 G500 4×۴ مرسدس
G500 4×۴ مرسدس

گفته می شود که این جی کلاس جدید به چرخ های آلیاژی ۲۲ اینچی ای مجهز بوده و بر روی تایرهای بزرگ آن سایز ۳۲۵/۵۵ R22 حک شده است. این اعداد در واقع بیان کننده تمامی ویژگی ها و مخشصات مهم تایر هستند.

به عنوان نمونه در این عبارت عدد ۳۲۵ نشان دهنده عرض تایری که در این خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این تایرها به یک اکسل دروازه ای متصل اند.

 G500 4×۴ مرسدس
G500 4×۴ مرسدس

اکسل دروازه ای کاربرد فراوانی در خودروهای بیابانی و آفرود داشته و طراحی آن به صورتی است که میله اکسل بالاتر از توپی چرخ ها قرار داشته و به این ترتیب حرکت بر روی موانع را برای این دسته از خودروها ممکن می کند.

در این خودرو شاهد افزایش ۲۹۹ میلی متر عرض اکسل و به تناسب عرض خودرو نسبت به جی کلاس های معمولی خواهیم بود.

قلب تپنده این مرسدس همه کاره یک موتور توربو ۴ لیتری هشت سیلندر است که پیش از این نیز به وفور در نسخه های متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته و توانایی تولید ۴۲۲ اسب بخار قدرت را دارد.

 G500 4×۴ مرسدس
G500 4×۴ مرسدس

حتی یک تیپ اسپرت نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است. اکثر نسخه های کلاس جی به واسطه وزن زیادی که دارند نمی توانند در دسته خودروهای آفرود چابک و سریع قرار بگیرند.

 G500 4×۴ مرسدس
G500 4×۴ مرسدس

به عنوان نمونه G500 4×۴ وزنی بیش از ۳ تن داشت که به همین دلیل هندلینگ آن چندان دقیق نبوده و نمی توانست رکورد سرعتی خوبی را از خود به جا بگذارد.

امیدواریم که در نسل بعدی کلاس جی وزن خودرو کاهش و قدرت کنترل آن افزایش پیدا کند تا رکورد خودرو آلفا رومئو استلویو شکسته شود و ما نیز بتوانیم بالاخره ویدئو حرکت پرسرعت یک نمونه از خودروهای این کلاس مرسدس را در پیست نوبرینگ آلمان مشاهده کنیم.

مرسدس قصد دارد با عرضه این نسل جدید خودرویی را به ما یادآوری کند که در دسامبر سال ۲۰۱۵ وارد نمایندگی های فروش خود کرد. این خودرو مصداق بارز یک پاسخ عالی و فوق العاده به کانسپتی بود که همان سال در نمایشگاه خودروی ژنو ارائه شد.

بر خلاف نسخه اسپرت ۶×۶ این شرکت که در تعداد بسیار محدود ساخته خواهد شد، نسخه G500 4×۴ به عنوان یک مدل تولید سری وارد بازار شده و خط تولید آن پیوسته درحال کار بود.

 

منبع: نی نیوز

خط تولید مدل آفرود G500 4×۴ مرسدس در این ماه متوقف می شود

One thought on “خط تولید مدل آفرود G500 4×۴ مرسدس در این ماه متوقف می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top