برنامه فورد برای ساخت سیستم های خودران برای مدل های آفرود

سیستم های خودران قرار است انقلابی در شیوه حمل و نقل ما ایجاد کند، ولی برای آن دسته از افرادی که عاشق آفرود هستند، آیا این تکنولوژی تاثیر مشابهی خواهد داشت؟

به گزارش خبر خودرو ، هنوز مشخص نیست، ولی فورد از مزایای احتمالی این موضوع آگاه است و با ثبت یک طرح جدید، قصد دارد سیستم های خودران برای مدل های آفرود خود طراحی کند.

فورد
فورد

سیستم فورد از یک کامپیوتر که دستورالعمل هایی برای وضعیت مسیر در آن تعبیه شده تشکیل شده است و در صورت امن بودن، می تواند هر مانعی را به لطف سیستم تعلیق فعال خود رد کند.

در طرح اولیه فورد، سنسورهای خودرو هر شیء و مانعی را تشخیص داده و سریعا مشخص می کند که آیا خودرو با موفقیت می تواند از پس آن بربیاید یا نه. اگر سیستم تشخیص دهد که خودرو با موفقیت می تواند از مانع عبور کند، در مرحله دوم سیستم باید تشخیص دهد که آیا حضور سرنشین ها داخل خودرو امن خواهد بود یا نه، در هر دو صورت، سیستم با ارسال هشداری به آن ها خبر می دهد که می توانند داخل خودرو بمانند یا مجبور به ترک آن هستند.

یکی دیگر از قابلیت های جالب سیستم ریموت کنترلی است که به کمک آن راننده می تواند تصمیم کامپیوتر سیستم را در صورتی که اشتباهی به وجود بیاید تغییر دهد.

در حالی که دیگر خودروهای شاسی بلند سیستم های کنترل خودرو در مسیرهای شیب دار دارند، سیستم فورد بسیار پیشرفته تر هستند و کامپیوتر آن، بدون نیاز به کمک راننده می تواند تصمیمات مهم را اتخاذ کند.

آیا این آینده آفرود است؟ ما امیدواریم که چنین چیزی روزی به واقعیت بپیوندد.

 

منبع: خبرخودرو

برنامه فورد برای ساخت سیستم های خودران برای مدل های آفرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top