آیا پای روسیه هم به صنعت خودروسازی ایران باز می‌شود؟

قرار است از امسال محصولات شرکت روسی UAZ به بازار ایران وارد شوند. شرکت توان‌خودرو، مسئولیت واردات، مونتاژ و فروش خودروهای UAZ را بر عهده خواهد داشت.

UAZ
UAZ

🔻 مانی حدادی، مدیر بازاریابی شرکت توان خودرو در مصاحبه تلفنی با خبرنگار دیجی‌کالامگ، خبر واردات و راه‌اندازی خط مونتاژ و تولید محصولات UAZ به‌صورت مشترک توسط شرکت توان‌خودرو و شرکت UAZ در ایران را تأیید کرد. او گفت پس از فروش محصولات وارداتی کارگو و پیکاپ، واحد مونتاژ خودروهای پیکاپ و پاتریوت هم راه‌اندازی می‌شود. بعد از راه‌اندازی خط تولید محصولات یو.ای.زد در ایران، خودروهای تولید شده به کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان هم صادر می‌شوند.

🔻 وی همچنین تصریح کرد دو شرکت توان خودرو و UAZ در حال آماده‌سازی محصول جدیدی در خانواده کراس‌اورها هستند.. طراحی این مدل خودرو با همکاری شرکتی ایتالیایی بر اساس شرایط آب و هوایی ایران صورت گرفته است.

🔻 به گفته حدادی، این مدل به پیشرانه ۱۴۰۰ سی‌سی توربو با حداکثر توان ۱۴۰ اسب‌بخار و جعبه‌دنده خودکار مجهز می‌شود. اگرچه نام UAZ برای بسیاری غریب است اما شاید برایتان جالب باشد که بعضی از خودروهای این شرکت در دهه ۶۰ شمسی در زمان جنگ تحمیلی به بازار ایران وارد شده بودند. قدمت این شرکت روسی به سال ۱۹۴۱ میلادی بازمی‌گردد.این خودروساز در زمینه ساخت اتومبیل‌های آفرود و شاسی‌بلند، اتوبوس و کامیون فعالیت دارد.

🔻 در حال حاضر، در سایت رسمی UAZ، چهار کلاس‌بندی شاسی‌بلند، پیکاپ، آفرود و خودروهای باری به ترتیب با نام‌های Patriot، Pickup، Hunter و Commercial دیده می‌شود. شرکت توان‌خودرو در سال ۹۲ موفق شد واردات محصول Opel آلمان را در دست بگیرد و تا سال ۹۵ محصولات این شرکت را در بازار ایران به فروش برساند. مدل‌های وارداتی این شرکت مدل‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ بودند که در گستره قیمتی ۸۰ تا ۲۶۰ میلیون تومان قرار داشتند.

🔻 حدادی هم‌چنین اظهار کرد که محصولات این شرکت دارای گارانتی بین‌المللی ۲ ساله یا ۵۰ هزار کیلومتر خواهند بود؛ گارانتی بین‌المللی به این معنی است که حتی در خارج از ایران، می‌توان در نمایندگی‌های UAZ، اتومبیل خریداری شده را تعمیر کرد. قیمت محصولات UAZ احتمالا بین ۶۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان بسته به مدل و نوع آپشن خواهد بود. شاید با راه‌اندازی خط تولید محصولات UAZ در ایران، بتوانیم شاهد تبدیل شدن ایران به هاب محصولات این شرکت روسی در منطقه باشیم.

 

منبع: دیجیکالا مگ

آیا پای روسیه هم به صنعت خودروسازی ایران باز می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top