آمبولانس آفرود حیات وحش تازه وارد به استان مرکزی

رونمایی از نخستین آمبولانس آفرود حیات وحش

نخستین آمبولانس آفرود فوق تخصصی حیات وحش کشور صبح روز جمعه 6 اسفندماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور دکتر معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه، حجت الاسلام و المسلمین انصاری معاون حقوقی رییس جمهور و دکتر امیری معاون پارلمانی رییس جمهور رونمایی شد.

آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی
آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در مراسم رونمایی از این آفرود، همچنین شخصیت هایی از جمله گالتی وزیر محیط زیست ایتالیا، یوخن فلاس بارت قائم مقام وزیر محیط زیست آلمان، مدیرکل محیط زیست اتحادیه اروپا و برخی سفیران و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران نیز حضور داشتند.

قسمتی از سخنان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این رابطه گفت: حیات وحش این استان برای نخستین بار در کشور صاحب کلینیک و آمبولانس فوق تخصصی بر اساس استانداردهای روز دنیا شد.
سعید محمودی افزود: محیط های طبیعی و تنوع زیستی ایران و این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان سرمایه های اصلی هر منطقه محسوب می شود و به منظور حفظ گونه های زیستی و مقابله با تهدیدهای احتمالی در این حوزه کلینیک تخصصی حیات وحش به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار کرد: بسیاری از گونه های جانوری و حیات وحش کشور در حوادث مختلف از جمله شکار، تصادف و بیماری بر اثر آسیب های جدی جان خود را از دست می دهند که شمار زیادی از آن ها به دلیل نبود مراکز و تجهیزات پیشرفته تیمار تلف می شوند.

آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی
آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی

مزایا و امکانات آمبولانس آفرود تازه وارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: خلاء نبود یک آمبولانس آفرود فوق تخصصی در این استان احساس می شد که این مهم با تلاش های ویژه توسط این اداره کل طراحی و آماده به کار شده است.
محمودی افزود: این آمبولانس آفرود دارای پیشرفته ترین وسایل زنده گیری، ابزار جراحی، سبد های مخصوص نگهداری وحوش، تفنگ بیهوشی و نگهداری و تیمار از بزرگترین پستانداران تا کوچکترین گونه پرندگان است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: در این راستا یک کلینیک تخصصی اورژانسی با نیروهای متخصص و مجرب در این اداره کل و یک مرکز نگهداری و پرستاری از حیوانات بیمار در باغ وحش اراک ایجاد شده است.

آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی
آمبولانس آفرود محیط زیست استان مرکزی

محمودی عنوان کرد: این آمبولانس آفرود با هماهنگی های بین استانی، آمادگی اعزام به ماموریت های کشوری را نیز دارد.
وی تاکید کرد: این حرکت نقش موثری در حفظ و حراست بهینه از گونه های جانوری و جلوگیری از تلف شدن آن ها دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: انتظار است مردم استان مرکزی در صورت مشاهده هر گونه حیوان آسیب دیده، مراتب را به اداره کل محیط زیست برای تیمار و بازگرداندن آن ها به زندگی در طبیعت اعلام کنند.

آمبولانس آفرود حیات وحش تازه وارد به استان مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top